Województwo Podlaskie

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego

Romantycznie

Spacer we dwoje

Spacer we dwoje

Niby tylko spacer, niby tylko w lesie. Ale jakże romantyczna może być zwykła przechadzka. Weź za rękę najbliższą sobie osobę i udajcie się na ścieżki Puszczy Knyszyńskiej. To miejsce oferuje Wam wiele fantastycznych zakątków, w których możecie odetchnąć.

Wystarczy wejść do lasu, reszta zadzieje się sama. Mając u boku ukochaną osobę Puszcza Knyszyńska będzie baśniowa.

Czytaj więcej...

Rykowisko

Rykowisko

Spektakularne widowiska przedstawiające miłość wśród zwierząt. Przepiękna, prawdziwa, czasami bezwzględna. Wybierz/-cie się do lasu we wrześniu, najlepiej przed zmrokiem lub z samego rana, kiedy Słońce zaczyna wschodzić. Wtedy jest największa szansa na wsłuchanie się w potęgę głosu zakochanego byka.

Miłość potrafi być wycieńczająca – podczas rykowiska byk jelenia może stracić nawet 30% masy
swojego ciała.

Pamiętajcie tylko, żeby im nie przeszkadzać!

Czytaj więcej...

Wieże widokowe

Wieże widokowe

Piękne panoramy, możliwość podejrzenia dzikiej zwierzyny, romantyczne spacery. Wybierz się na jedną z wież widokowych w Puszczy i odpocznij u boku ukochanej osoby. Jednym z najatrakcyjniejszych miejsc jest wieża na Wzgórzach Świętojańskich, położona na wysokości wsi Kołodno.

Czytaj więcej...

Kładki

Kładki

Są takie miejsca, czasami trudno dostępne, ale jakże magiczne. Odwiedzając je możesz poczuć się jak w obcej, baśniowej krainie. A to w dalszym ciągu Puszcza Knyszyńska! Niepowtarzalne chwile we dwójkę wśród otaczającej przyrody spotkają Was na drewnianych kładkach. Czasem banalnie prostych, wgłąb zalanego obszaru – takie miejsce znajdziesz na Sianożątce.

Zaskakujące rozlewisko na maleńkim strumieniu, ale jakże piękne o wschodzie lub zachodzie Słońca. Są też kręte, zaskakujące ścieżki tuż nad taflą wody. W tym przypadku udaj się do Rezerwatu Krzemianka.

Czytaj więcej...