Województwo Podlaskie

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego

Szlak wodny

Szlak Rzeką Supraśl

Szlak Rzeką Supraśl

Rzeka Supraśl – od Gródka do Wasilkowa, długość szlaku – 62 km.
Szlak niezbyt trudny, ale nieco uciążliwy. Rzeka miejscami silnie meandruje. Szerokość od 5m w górnym biegu do 15-20 m pod Wasilkowem. Średnia głębokość to 0,5 m. Na szlaku pojawiają się utrudnienia w postaci licznych spiętrzeń wody, niskich drewnianych mostków, ogrodzeń (szczególnie w górnym biegu) oraz zatorów z powalonych drzew

Czytaj więcej...

Szlak Rzeką Sokołdą

Szlak Rzeką Sokołdą

Rzeka Sokołda – na odcinku Straż – Zasady, długość szlaku ok. 28,5 km (istnieje możliwość przedłużenia szlaku Supraślą o dalsze 30 km). Rzeka silnie meandrująca, szerokość od 5 do 10 m, głębokość 0,5 do 1,5 m. Na szlaku występują dwa miejsca, w których należy przenieść kajaki: przy spiętrzeniu w Dworzysku i nieczynnym młynie wodnym w Międzyrzeczu. Konieczne są także przeprawy przez spiętrzenia w Straży, Sokołdzie, Łaźniach i Surażkowie.

Czytaj więcej...

Szlak Rzeką Płoską

Szlak Rzeką Płoską

Rzeka Płoska – od Królowego Mostu do ujścia Płoski do Supraśli, długość szlaku -ok. 8,3 km (razem z Supraślą 33,8 km).
Szlak raczej trudny ze względu na szybki nurt. Na rzece występują sztuczne progi i jazy w dolnym biegu. Szerokość rzeki 3-6 m, średnia głębokość 0,5m.

Czytaj więcej...

Szlak Rzeką Słoją

Szlak Rzeką Słoją

Rzeka Słoja – od Talkowszczyzny do Kondycji, długość szlaku – ok. 18,5 km (istnieje możliwość przedłużenia szlaku Supraślą do 56 km). Szlak niezbyt trudny, ale uciążliwy. Koryto silnie meandruje. Na szlaku występują przeszkody w postaci powalonych drzew, niskich mostów, przepustów). Szerokość rzeki od 5 m pod Grodziskiem do 8 m pod Kondycją, średnia głębokość 0,5 m.

Czytaj więcej...
Rozmiar czcionki
Tryb kontrastu