Szlak rowerowy zaczyna się i kończy na Rynku w Knyszynie, w miejscu gdzie zbiegają się wszystkie szlaki turystyczne prowadzące przez gmin. Trasa liczy około 60 km.
Szlak obwodnica Knyszyna
Najciekawsze atrakcje

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego
Szlak rowerowy zaczyna się i kończy na Rynku w Knyszynie, w miejscu gdzie zbiegają się wszystkie szlaki turystyczne prowadzące przez gmin. Trasa liczy około 60 km.
Najbardziej zróżnicowany szlak pod względem atrakcji spotykanych w Puszczy Knyszyńskiej o długości około 150 km. Na szlaku można zobaczyć walory sakralne, kulturowe, historyczne, krajobrazowe, przyrodnicze oraz urbanistyczne i inne.
Przebieg:
Krynki – Kruszyniany – Górany – Ostrów Nowy, Południowy i Północny – Szudziałowo – Talkowszczyzna – Kopna Góra – Surażkowo – Podsupraśl – Rezerwat Jałówka – Czarna Białostocka – Czarna Wieś Kościelna – Kopisk – Wasilków – Nowodworce – Ogrodniczki – Ciasne – Leśniczówka Izoby – Królowy Most – Downiewo
Przebiega przez miejscowości Jałówka – Mostowlany – Świsłoczany – Gabiaty – Bobrowniki – Rudaki Łosiniany – Kruszyniany – Grzybowce – Gródek – Królowe Stojło – Radunin – Załuki – Królowy Most, ukazując uroki wschodniej części Puszczy Knyszyńskiej. Atrakcjami turystycznymi szlaku są przede wszystkim Kruszyniany z drewnianą architekturą tatarską oraz liczne walory przyrodnicze obszaru.
Fragment trasy rowerowej Green Velo prowadzi z Białegostoku do Supraśla. Nad miejscowością dominuje majestatyczny, zrekonstruowany po ostatniej wojnie, prawosławny monastyr. Mieści się w nim Muzeum Ikon, które jest obowiązkowym punktem każdej wyprawy. W miasteczku warto skosztować kresowej kuchni. Znajdziemy tu wiele interesujących zabytków, a także znany w Polsce i za granicą Teatr Wierszalin. Dalsza trasa prowadzi przez środek Puszczy Knyszyńskiej, objętej ochroną w ramach Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej im. prof. W. Sławińskiego. Na trasie warto zobaczyć także zabytki Gródka i Michałowa.
Typowy szlak krajobrazowy prowadzący przez ciekawe fragmenty Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, m.in.: obok Wzgórz Świętojańskich i rezerwatu Budzisk. W mijanych miejscowościach można zobaczyć liczne zabytki architektury. Szlak rozpoczyna się w Białymstoku. Zmierza w kierunku wschodnim i po około 17 km dociera do Królowego Mostu. Główna droga we wsi to aleja pamiątkowych drzew, w większości lip. W odległości 2 km położone jest Kołodno -niewielka puszczańska wieś w dolinie rzeki Płoski, założona około 1784 roku. W odległości 1 km od wsi znajduje się najwyższe wzniesienie w Puszczy Knyszyńskiej – Góra św. Jana (209 m n.p.m.). Wzgórza Świętojańskie dzielą doliny rzek Supraśli i Płoski, znajduje się tu (na górze św. Jana) głaz z tablicą pamiątkową oraz stara sosna z krzyżem – symboliczne miejsce kaźni powstańców z 1863 roku. Szlak przechodzi przez most na Płosce, mija samotne zabudowania gajówki Pałatka, prowadząc leśną drogą wśród pięknego starodrzewu dochodzi do zabudowań Cieliczanki. Jest to niewielka wieś położona u ujścia Starzynki do Supraśli. Po ominięciu mostu trasa podąża w kierunku północno-zachodnim do Supraśla, a następnie przez Podsupraśl do siedziby Nadleśnictwa Supraśl. Z szosy do Krynek skręca się w lewo do rezerwatu Budzisk. Dalej leśnymi drogami prowadzi do Czarnej Białostockiej. Warto tu obejrzeć ciekawy kościół pw. Świętej Rodziny. W jego wystroju wykorzystano drewno i kilkaset poroży zwierzyny łownej.